SSR دیجیتال تکفاز (40 آمپر)

SSR دیجیتال تکفاز (40 آمپر)

اس اس آر 40A

رله حالت جامد (SSR):

رله حالت جامد (SSR) یک المان سوییچینگ الکترونیکی است که کاری شبیه رله های الکترومکانیکی را انجام می دهد. ولی هیچ عضو متحرکی ندارد و به این دلیل دارای طول عمر بلندتری است.همچنین دارای ابعاد کوچکتر و کم سر و صدا می باشند. رله حالت جامد (SSR) در انواع مختلفی موجود می باشد. از جمله: SSR دیجیتال تکفاز 40 آمپر و 10 آمپر، SSR آنالوگ تکفاز 40 آمپر  و SSR کنترل فاز 40 آمپر (پتانسیومتری) و … .  

رله حالت جامد (SSR) از عناصر نیمه‌هادی قدرت مانند ترانزیستور، تریستور یا تریاک تشکیل شده که وظیفه ی کلیدزنی را انجام می دهند. استفاده از این المان ها بستگی به نوع SSR دی سی یا ای سی دارد. رله‌های الکترومکانیکی از دو بخش بوبین (مدار فرمان) و کنتاکت (مدار قدرت) تشکیل شده اند. در رله‌های حالت جامد (SSR) نیز این دو بخش وجود دارد که از یکدیگر ایزوله می باشند. در رله‌های حالت جامد، به جای استفاده از نیروی الکترومکانیکی، از نیمه‌هادی‌ها نظیر آنچه گفته شد، برای سوئیچ بار استفاده می‌شود.

کاربرد SSR دیجیتال تکفاز:

 برای هیترهای تکفاز و به طورکلی در جایی که سوییچینگ تکفاز با تعداد بالا (تعداد قطع و وصل زیاد) مورد نیاز باشد. استفاده از رله حالت جامد دیجیتالی  تکفاز (SSR) بسیار با صرفه و مناسب می باشد. در این کاربرد مثلاً برای تنظیم درجه حرارت مناسب فرمان مناسب به رله حالت جامد دیجیتالی تکفاز (SSR) ارسال می گردد و هیتر را قطع و وصل می کند تا به درجه مطلوب برسد. با توجه به جریان مصرفی توسط هیتر از SSR دیجیتال تکفاز 40 آمپر یا 10 آمپر استفاده می شود.

SSR دیجیتال تکفاز:

ویژگی نخست این نوع SSR آشکارسازی در نقطه صفر می باشد. به این صورت که زمانی که ولتاژ ورودی دقیقاً صفر است می توان  SSR را روشن کرد و در این لحظه عمل سوییچ انجام خواهد شد. به این ویژگی zero cross گفته می شود و در شکل زیر مشاهده می شود:

اس اس آر دیاگرام

SSR دیجیتال تکفاز 40 آمپر اوتاز قابل نصب بر روی سینی تابلوهای کنترلی می باشد. این نوع SSR با ولتاژ 8 الی 30 (VAC/VDC) تحریک می شود که می توان با هر دو نوع پلاریته آن را تحریک کرد. با اعمال ولتاژ مناسب ذکر شده آن را تحریک کرد و خروجی بار را سوییچ کرد که با هیتسینک مناسب می توان جریان بار 40 آمپر را سوییچ کرد. همچنین توانایی سوییچ بار از ولتاژ 24 الی 600 (VAC) را دارا می باشد و با ساختار موجود قابلیت تعمیر دوباره را نیز دارد.

رله حالت جامد(SSR) دیجیتال تک فاز 40A: 

  • جریان بار: 40 آمپر با هیتسینک
  • ولتاژ ورودی: 8 الی 30 VDC / VAC
  • ولتاژ خروجی: 24 الی 600 VAC
  • قابل نصب بر روی تابلو
  • دارای قابلیت zero cross
  • ایزوله بودن ورودی و خروجی
  • قابل تعمیر
  • دارای کیفیت و قیمت مناسب نسبت به محصولات موجود در بازار
# # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # # #

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *