نرم افزار تست برد های دارای شبکه مدباس

نرم افزار تست برد های دارای شبکه مدباس

معرفی اجمالی:

این نرم افزار مخصوص تست برد های دارای شبکه مدباس یعنی کارت های لودسل و ویبره می باشند. برای تست با مقدار دهی به این کارت ها از آن می توان استفاده کرد. در شکل بالا، محیط کلی آن نشان داده می شود. همان طورکه دیده می شود از پنج بخش تشکیل شده است که در ادامه به صورت خلاصه به هر یک از این قسمت ها اشاره خواهد شد.

بخش های نرم افزار:

1) تنظیمات شبکه:

قسمت اول مربوط به تنظیمات ارتباط شبکه است. این قسمت شامل:

1-n= آدرس کارت (n: آدرس داده شده با dip switch)، پورت انتخابی، Parity=None، Stop Bits=1، Data Bits=8، Baud Rate=38400 می باشد. (تنظیمات پیش فرض) اگر تنظیمات شبکه درست باشد و با کارت ارتباط برقرار کند، در گوشه ی تصویر پیام اتصال به کارت نشان داده می شود. در این صورت، ال ای دی  RX و TX کارت در حال تست چشمک می زنند.

تنظیمات شبکه

2) تست کارت لودسل

قسمت دوم مربوط به تست کارت های لودسل می باشد. با اتصال شبکه مدباس، لودسل و تغذیه 220VAC باید مقدار کانال را صفر می کنیم. وزنه را بر روی لودسل قرار      می دهیم که مقدار لودسل متناسب با وزنه تغییر می کند.    

تست کارت لودسل

3 و 4) تست کارت ویبره:

در این قسمت، کارت ویبره تست می شود. در کاربرد توزین سه خروجی به صورت دیجیتال و سه خروجی به صورت آنالوگ که خروجی متناسب با مقدار آن هاست، می باشد. در قسمت عمومی، هر 6 خروجی به صورت آنالوگ می باشد که متناتسب با مقدار آن ها خروجی ویبره فعال می شود.

تست کارت ویبره توزین
تست کارت ویبره عمومی

5)کاربرد عمومی:

این قسمت نیز، برای خواندن یا نوشتن ریجیستر های شبکه مدباس استفاده می شود.

کاربرد عمومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *