SSR آنالوگ تکفاز (40 آمپر)

SSR آنالوگ تکفاز (40 آمپر)

رله حالت جامد (SSR):

رله حالت جامد (SSR) یک المان سوییچینگ الکترونیکی است که کاری شبیه رله های الکترومکانیکی را انجام می دهد. ولی هیچ عضو متحرکی ندارد. به این دلیل دارای طول عمر بلندتری است. همچنین دارای ابعاد کوچکتر و کم سر و صدا می باشند. رله حالت جامد (SSR) در انواع مختلفی موجود می باشد. از جمله: SSR دیجیتال تکفاز 10 آمپر و 40 آمپر، SSR آنالوگ تکفاز 40 آمپر  و SSR پتانسیومتری 40 آمپر  و … .  

رله حالت جامد (SSR) از عناصر نیمه‌هادی قدرت مانند ترانزیستور، تریستور یا تریاک تشکیل شده که وظیفه ی کلیدزنی را انجام می دهند. استفاده از این المان ها بستگی به نوع SSR دی سی یا ای سی دارد. رله‌های الکترومکانیکی از دو بخش بوبین (مدار فرمان) و کنتاکت (مدار قدرت) تشکیل شده اند. در رله‌های حالت جامد (SSR) نیز این دو بخش وجود دارد که از یکدیگر ایزوله می باشند. در رله‌های حالت جامد، به جای استفاده از نیروی الکترومکانیکی، از نیمه‌هادی‌ها نظیر آنچه گفته شد، برای سوئیچ بار استفاده می‌شود.

کاربرد SSR آنالوگ تکفاز (40 آمپر):

برای کاربردهای آنالوگ تکفاز و به طورکلی در جایی که سوییچینگ تکفاز به صورت آنالوگ (با مقدارهای متفاوت) مورد نیاز باشد، استفاده از رله حالت جامد آنالوگ تکفاز (40A (SSR آمپر بسیار با صرفه و مناسب می باشد. در این کاربرد مقادیر مورد نظر از طریق سیگنال استاندارد (4 الی 20 میلی آمپر) به SSR ارسال می گردد.

SSR آنالوگ تکفاز (40 آمپر):

SSR آنالوگ تکفاز 40 آمپر اوتاز قابل نصب بر روی سینی تابلوهای کنترلی می باشد. این نوع SSR با ورودی 4 الی 20 میلی آمپر تحریک می شود. خروجی بار را سوییچ می کند که با هیتسینک مناسب می توان جریان بار 40 آمپر را سوییچ کرد. همچنین توانایی سوییچ بار از ولتاژ 24 الی 400 (VAC) را دارا می باشد. با ساختار موجود قابل تعمیر  نیز است.

در این نوع SSR همان طور که گفته شد، ورودی آنالوگ 4 الی 20 میلی آمپر توسط تجهیزاتی که خروجی آنالوگ دارند به SSR ارسال می شود. SSR با توجه به مقدار این سیگنال خروجی را سوییچ می نماید. یعنی هنگامی که سیگنال 4 میلی آمپر باشد، خروجی قطع می شود. در 20 میلی آمپر خروجی به طور کامل وصل می شود. در سایر مقادیر با توجه به مقدار سیگنال میزان سوییچ خروجی تغییر می کند.

SSR (رله حالت جامد) آنالوگ تکفاز (40آمپر)

  • ورودی: 4 الی 20 میلی آمپر
  • جریان بار:40 آمپر با هیتسینک
  • ولتاژ خروجی: 24 الی 400 VAC
  • ایزوله بودن ورودی و خروجی
  • دارای LED نشانگر وضعیت
  • قابل نصب بر روی تابلو
  • قابل تعمیر
  • قیمت و کیفیت مناسب نسبت به محصولات موجود در بازار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *